Web Portal Haber

Toyota’nın en küçük otomobili olan Yaris, 1,5 litrelik hibrit motor sistemiyle kasım ayında ülkemizde satılmaya başlanacak.

  • 01 Ağustos 2020
  • 81 kez görüntülendi.
Toyota’nın en küçük otomobili olan Yaris, 1,5 litrelik hibrit motor sistemiyle kasım ayında ülkemizde satılmaya başlanacak.

Japon otomotiv üreticisi Toyota’nın B segment modeli Yaris’in Türkiye pazarına gireceği tarih açıklandı. Toyota’nın ürün gamındaki en küçük otomobili olan Yaris’in yeni versiyonu Türkiye’de kasım ayında satışa sunulacak. 1,5 litrelik hibrit bir motorla satışa sunulacağı açıklanan Yaris, markanın Corolla modelinde kullanılan ‘TNGA’ mimarisi üzerine geliştirildi. Bu mimari nedeniyle daha alçak olan otomobil, bunun sonucunda da daha iyi bir ağırlık merkezine ve gövde dayanımına sahip.

Yeni Toyota Yaris, önceki nesle göre 5 mm daha kısa olarak geliyor. Dingil mesafesinin 50 mm uzatıldığı ve aracın yüksekliğinin 40 mm azaltıldığını açıklayan Toyota, Yaris’te dördüncü nesil hibrit güç ünitesine yer verdiğini açıkladı. Bu yeni hibrit motor, önceki nesillere göre daha düşük bir yakıt tüketimi ve emisyon sağlıyor.

Toyota Yaris, 116 beygir güç üretiyor

Toyota, ülkemize gelecek yeni Yaris modelinde 1,5 litrelik üç silindirli benzinli bir motor ve elektrikli bir motorun birlikteliği sonucu oluşan 116 beygirlik hibrit bir sistem kuruyor.

https://www.webtekno.com/toyota-yaris-turkiye-gelis-tarihi-h97435.html

Mehmet Varış

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ