Web Portal Haber

Mercedes-Benz, tamamen elektrikli yeni otomobili “EQS”i tanıttı.

  • 16 Nisan 2021
  • 5 kez görüntülendi.
Mercedes-Benz, tamamen elektrikli yeni otomobili “EQS”i tanıttı.

Aracın tasarımındaki detayları aktarmaya devam ederken, ön koltukların arkasına yerleştirilmiş olan ekranlara da değinmek gerekiyor. 11,6 inç büyüklüğünde olan bu ekranlar, yolcuların eğlenceli bir yolculuk yaşamasını sağlıyor. Tüm bu multimedya deneyimini 15 adet hoparlörü ve 2 adet subwooferı olan Burmester marka ses sistemiyle birleştiren Mercedes-Benz mühendisleri, müşterilerine benzersiz bir deneyim sunmayı amaçlıyorlar.

Mercedes-Benz EQS, elektrik motorlu bir yapıya sahip. Bu motor için çok detaylı çalışmalar sürdürdüklerine inandığımız mühendisler, beklentileri aşan derecede menzil imkanı sunmayı başarmış durumda. Buna göre, 200 kW hızlı şarj desteğine sahip batarya modülleri, yalnızca 30 dakika gibi kısa bir süre içerisinde yüzde 10’dan yüzde 80’e kadar şarj olurken, tam şarj olmuş bir Mercedes-Benz EQS 770 kilometreye kadar menzil sunabiliyor.

Mercedes-Benz’in yeni elektrik motorlu canavarı, iki farklı versiyon olarak satılacak. Bunlardan bir tanesi, “450+” olarak isimlendirilecek ve arkadan itişli, 333 beygir güç üreten bir motorla gelecek. 0’dan 100 km/sa hıza yalnızca 6,2 saniyede ulaşabilecek aracın maksimum hızı ise 210 km/sa ile sınırlandırılmış durumda. “EQS 580 4MATIC” olarak isimlendirilen ikinci versiyon ise 4 tekerden çekiş sunacak ve 524 beygir gücündeki bir canavardan güç alacak. Bu versiyon, yalnızca 4,3 saniyede 100 km/sa hıza ulaşabiliyor olsa da maksimum hız, 450+ versiyonunda olduğu gibi 210 km/sa ile sınırlı olacak.

webtekno

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ