Web Portal Haber
MUĞLA 15°C

Gök Gürültülü

Diğer Şehirler →

CS:GO Rank Sistemi Nasıl Çalışır?

CS:GO Rank Sistemi Nasıl Çalışır?
ESNEK MOBİL REKLAM ALANI

CS:GO sıralamalarında yükselmek mi istiyorsunuz? Counter-Strike’ın rekabetçi elde edeceğiniz maç sonuçları rütbelerinizi şekillendirecektir, ancak tam olarak kimse bu sistemin nasıl çalıştığını bilmiyor.

CS:GO’nun rütbe sistemi maalesef net bir temele dayanmıyor, ancak nasıl çalıştığı konusunda size daha iyi bir fikir vermek için en güvenilir kaynaklardan (Valve dahil) topladığımız detayları sizlerle paylaşacağız. CS:GO rütbeleri konusunda size yol göstermek, MMR düşüşünü açıklamak ve bir sonraki rütbeye geçebilmenize yardımcı olmak için bu kılavuzu hazırladık.

CS:GO Rütbeleri

En düşükten en yüksek rekabetçi beceri gruplarına kadar tüm CS:GO rütbeleri:

 • Silver I
 • Silver II
 • Silver III
 • Silver IV
 • Silver Elite
 • Silver Elite Master
 • Gold Nova I
 • Gold Nova II
 • Gold Nova III
 • Gold Nova Master
 • Master Guardian I
 • Master Guardian II
 • Master Guardian Elite
 • Distinguished Master Guardian
 • Legendary Eagle
 • Legendary Eagle Master
 • Supreme Master First Class
 • The Global Elite

CS:GO Rütbe Sitemi Nasıl Çalışır?

İlk rütbenizi elde etmek için, günde iki tane on tane rekabetçi maçı kazanmanız gerekiyor. Bunlar, oyunun sıralama sisteminin rütbenizi belirlemesi için belirlediği kriterlerdir. Rütbe elde etmemiş bir oyuncunun, beş kişilik tam bir ekiple maça girmediği sürece, Master Guardian II veya üzeri olan herhangi biriyle sıraya giremeyeceğini unutmayın.

Bu on galibiyeti kazandıktan sonra, performansınıza bağlı olarak 18 beceri grubundan birine atanacaksınız. Artık istediğiniz kadar maç oynayabileceksiniz, ancak yalnızca sizden daha yüksek veya daha düşük beş rütbe içindeki oyuncularla maçlara girebilirsiniz. (beş kişilik hazır bir takım hariç)

Başarılı ve başarısız maç sonuçlarınıza bağlı olarak, sıralamanız her maçın sonunda ayarlanacak ve gerekirse size daha yüksek veya daha düşük bir beceri grubu atanacaktır. Bunun arkasındaki mekanizma hâlâ belirsiz, ancak rütbenizi yükseltmenin en net yolu takım olarak maç kazanmanızdır.

Bir ay boyunca hiçbir maça giriş yapmazsanız, beceri grubunuz ortadan kaybolur ve geri dönüşü için galibiyet veya beraberlik almanız gerekir. Yine, rütbenizi geri kazanana kadar Master Guardian I’in üzerindeki rütbelerle oynayamayacaksınız.

Rütbe Dağılımı

Bağımsız bir analiz web sitesi olan CSGOStats , bir gün, hafta veya ay boyunca her sıralamadaki aktif oyuncuların yüzdesini gösteren sıra dağılımının bir istatistiğini sağlamaktadır. Bu veriler, rastgele örneklenen eşleşmeler yoluyla toplanır, bu nedenle toplama süresinin bir aya uzatılması, sıralamaların nasıl dağıldığına dair iyi bir fikir verir.

Elo ve Glicko-2

Şaşırtıcı olmayan bir şekilde, Valve, oyunlarının iç işleyişlerine gelince, bazı oyuncuların sistemin kendisini oynayabileceğinden ve takımların başarısına göre kendi ilerlemelerine öncelik vermesinden çekindiği için bu durumu aşırı derece de sıkı tutuyor. 

Muhtemelen Elo sıralamasını duymuşsunuzdur. Oyunculara karşı satranç gibi oyuncu yarışmaları için tasarlanan her savaşçıya, derecelerini temsil edecek bir numara atanır. İki rakibin sayıları arasındaki fark maçın beklenen sonucunu gösterir ve galip kaybedenden puan alır. Daha yüksek rütbeli oyuncu kazanırsa, daha düşük oyuncunun alacağından önemli ölçüde daha az puan alır, sonuç tersine döner.

Elo’nun benimsenmesinden bu yana, sistemin bazı kusurlarıyla mücadele etmek için birçok varyasyon tasarlandı. Glicko-2 böyle bir alternatiftir ve bir temel sayı etrafında bir Puan Sapması (RD) atar. Bir oyuncunun Eşleşme Sıralaması (MMR), tek bir sayı (ör. 1500) yerine bir aralık (ör. [1000-2000]) olur. Bu doğruluğu artırır; Sistem daha sonra bir oyuncunun sıralamasının bu parantez içinde% 95 kesinlikte olacağını bildiğini söyleyebilir. Sistem gerçek sıralamanızı ne kadar iyi bilirse, bu aralık o kadar küçük olacaktır. Glicko-2 ayrıca bir oyuncunun ‘değişkenliğini’, bir rütbenin zaman içinde ne kadar dalgalanması beklendiğini de hesaba katar (düzensiz performanslar nedeniyle artar, tutarlılıkla azalır).

Bununla birlikte, Glicko-2 açık bir sistem olmasına rağmen, açık sınırlamalar, doğrudan CS: GO’ya uygulanmasını engeller. Hem Elo hem de Glicko, 1v1 rekabet düşünülerek tasarlandı. 5v5, takım tabanlı bir oyunda çok daha fazla faktör devreye girer. Bir oyuncunun bir oyun üzerindeki etkisini yargılamak zor bir şeydir. Elbette, bir oyuncu bir turda dört öldürme kazanabilir, ancak bunun nedeni sadece bir müttefikin bomba fabrikasını güvence altına alması veya iyi zamanlanmış bir flaş yerleştirmesi olabilir. K / D oranlarından MVP’lere, performans istatistikleri çeşitlidir ve Valve, sıralamaya ilişkin olarak nasıl dikkate alındıkları hakkında hiçbir şey söylemedi. Bu sessizliğe yanıt olarak, bazı oyuncuların CS: GO’nun sıralama sisteminin nasıl çalıştığına dair kendi teorileri var.

GAMER

ESNEK MOBİL REKLAM ALANI
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ